בכל פעם שהם מופיעים בבית, הם אורחים לא רצויים. ההופעה שלהם מביאה לפאניקה רבתי בבית, ולרצון להתמודד עם הבעיה בהקדם האפשרי. הכוונה היא, כמובן, לתיקנים, הידועים יותר בתור "ג'וקים". החדשות הטובות הן שניתן לבצע כיום הדברה ג'וקים במגוון שיטות, חלקן יעילות במיוחד – ולאורך זמן. הנה כל מה שחשוב לדעת על הדברה מהסוג הזה, ודגשים חשובים לביצוע המשימה.

כך מתבצעת הדברת ג'וקים כיום

כשמדברים על הדברה ג'וקים, נכנסים לשדה משחק רחב לכל הדעות. זאת מכיוון שיש לא מעט סוגי תיקנים עימם נדרש להתמודד, כל אחד מהם מצריך שיטת הדברה שונה: כך, למשל, יש הבדל מהותי בין תיקן אמריקאי לבין תיקן גרמני.

על ההדברה לקחת בחשבון גם את אזור הופעת התיקנים – במיוחד כאשר מדובר ביותר מתיקן אחד, או בהופעה חוזרית ונשנית של התיקנים. עם זאת, לרוב המדביר יתמקד מראש באזורים שנחשבים ל"מועדי פורענות", ואשר כוללים תנאי מחייה אידיאלים עבור הג'וקים. בין השאר, מדובר כאן על בורות הביוב (מקום המחיה העדיף על מרבית הג'וקים), המטבח (בייחוד מתחת לכיור), חלונות הבית, ארונות החשמל והפנלים.

המכנה המשותף לכל ההדברות הוא שימוש בחומרים יעילים במיוחד, שלוקחים את המשימה של הדברה ג'וקים עד לרמת המומחיות הגבוהה ביותר. חומרי ריסוס נגד ג'וקים של החברות המקצועיות אינם מסוכנים עבור האדם, והם יכולים להבטיח שהג'וקים יישארו מחוץ לבית חודשים ארוכים, או אפילו שנים.

פנו למדביר מקצועי

ריסוס גוקים, כפי שניתן להסיק מהסקירה שהובאה כאן, הוא משימה למקצוענים בלבד. הגם שיש ברשתות השיווק תרסיסים ביתיים אלה או אחרים, יעילותם נמוכה במיוחד, מה גם שנדרש לגלות את מקור הופעת הג'וקים, ולטפל קודם כל בו.

כתוצאה, מדביר מקצועי, הבקיא במלאכה של הדברה ג'וקים ומזיקים אחרים עד לרמת היסוד, הוא הכתובת היחידה במצבים מעין אלה. חשוב לוודא, בכל מקרה, כי המדביר מחזיק בהיתר הדברה, וכי החומרים בו הוא משתמש מאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מדביר בבת ים

 


הדברה ג'וקים