הדברה למסעדות

אחת לכמה זמן אנחנו שומעים בתוכניות ופינות צרכנות שונות בטלוויזיה על מסעדות שאינן עומדות בתנאי התברואה אשר נקבעו על ידי משרד הבריאות. מסעדות אלו נסגרו או עומדות בפני איום סגירה אם הן אינן יעמדו בתנאים.
 
בין התנאים שמשרד הבריאות קובע אפשר למצוא גם תנאים שמצריכים הדברה למסעדות. הדברה מקצועית יסודית שמונעת כניסה של מזיקים ומכרסמים שונים, כאלה שעלולים לגרום למטבח של המסעדה ובכלל לשטח המסעדה להיות לא נקי, וכתוצאה מכך גם לגרום למחלות אצל הסועדים.
 
לפני שנסביר כיצד מתבצעת הדברה למסעדה וכל כמה זמן, חשוב להבהיר שהדברה איננה כוללת רק חומרי ריסוס נגד מזיקים ומכרסמים אחת לתקופה אלא תהליך שלם שכולל התאמה והסדרת של המקום על פי התקנים של משרד הבריאות, תהליך אותו נהוג לבצע עם יועץ תברואה לפני שפותחים את המסעדה ובעזרה של מדביר מקצועי. בין היתר התקנת רשתות נגד יונים, פתחי אוורר, שימור של חומרים מסוכנים במקום מסוים ועוד. כל תהליך הדברה מתבצע על פי דרישות משרד הבריאות, אשר נוהג לשלוח פקחים מטעמו לבחון את ניקיון המקום, את ניקיון המקום בו נשמר המזון, והאם יש בו מזיקים לא רצויים.
 
תהליך הדברה למסעדות הוא תהליך לא מורכב, בניגוד לעבר שהיה צורך לסגור את המסעדה למספר ימים, כיום מתבצע הליך ההדברה תוך מספר שעות, עם חומרי הדברה לא רעילים, דבר שמאפשר את המשך העבודה הסדירה במסעדה ללא הפרעה. במידה ויש מקרה קיצוני של הופעת מזיקים או מכרסמים מסוימים אז נדרש להזמין מדביר מומחה בהדברת מסעדות באופן מיידי.
 
המזיקים העיקריים שמופיעים במסעדות הם נמלים ותיקנים. מדובר בשני מזיקים שנוהגים להתאסף בקבוצות שונות במקומות נסתרים ולאט לאט להופיע על פני השטח. מאחר ובשני המקרים מדובר בהפרעה מאוד לא רצויה לתהליך הבישול והכנת האוכל, אזי במידה והם מופיעים במטבח, יש לבצע הליך הדברה תוך זמן קצר מאוד, ורצוי להקפיד על טיפול שוטף של לפחות פעם אם לא פעמיים בחודש של הדברה במקום.
 
כאן המקום לציין, שהחומרים בהם יש להשתמש בעת הדברת מסעדות, הם חומרים שצריכים לעמוד בתנאי משרד הבריאות. מדובר בחומרים לא רעילים, שמתאימים להדברה במסעדות בכלל ובמטבחים בפרט.
 
לסיום, בעלי מסעדות ובתי קפה, אנחנו רוצים להכיר לכם את חברת איי אם הדברה, חברה מובילה מיבנה אשר פעילה באזור השפלה והמרכז. החברה תשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המקצועי שלה, לצורך ייעוץ והדברה יסודית ואיכותית במטבח ובכל אזור אחר במסעדה או בבית הקפה שבבעלותכם.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
הדברה לעסקים