הדברת תיקנים אמריקאים

הדברת תיקנים

מאפיינים בולטים של תיקן אמריקאי
  • תיקן אמריקאי ( ג'וק ) לרוב יכול להגיע לאורך של 4-5 ס"מ , צבעו חום והוא בעל זוג מחושים ארוכים ורגלי הליכה זיפיות .
  • התיקן האמריקאי בעל ראש וגפי פה הנוטה כלפי מטה וגבוהו נמוך ( כ-6 מ"מ ) תכונות אלו מאפשרות לתיקן לדחוק את עצמו מבין חורים וסדקים צרים.
  • התיקן האמריקאי הינו בעל זוג כנפיים המאפשרות לו יכולת תעופה .
  • תיקנים הם חרקים אוכלי כל תכונה זו מאפשרת להם  יכולת שרידות גבוה.

אזורי מחיה של תיקנים
ניתן למצוא את תיקנים באזורים לחים וחמימים בעלי טחב , אך תיקנים נמצאים כמעט בכול מקום , תיקנים מסתמכים על הימצאות בקרבת בני האדם ויכולים להימצא בביובים , מטבחים , מחסנים , מקלטים ועוד.

הדברת תיקנים
בורות ביוב - הדברת תיקנים מתחילה בראש ובראשונה בבורות הביוב ריסוס יעיל ויסודי של בורות הביוב מפחית בצורה משמעותית כמות תיקנים בבית.
 
מטבחים – יש לרסס את האזור הממוקם מתחת לכיורים במטבח ,אזורים אלה הם לחים וטחובים ומהווים מקום מסתור טוב עבור תיקנים , אם ניתן לפרק את הצוקל מתחת למטבח ולרסס את כול האזור מתחת למטבח הרי שזה ישפר את ההדברה בצורה משמעותית, תיקנים רבים נוהגים לשהות שם.
 
חלונות – לעיתים תיקנים מגיעים במעוף דרך החלונות , ריסוס מסגרת החלונות גורם לתיקן להיתקל בחומר ההדברה מיד עם כניסתו לבית ומפחית את זמן החיים של תיקנים בתוך הבית .
 
ארונות חשמל – תיקנים דוחקים את עצמם בתוך תעלות החשמל לעבר הארונות הנמצאים בתוך הבית לכן יש לרסס גם את האזורים הללו בזהירות מרבית ובמקצועיות כדי לא לגרום לקצר או נזק במערכת החשמל .
 
פנלים – להשלמת ההדברה מרססים את כול הפנלים והחיבור עם הרצפה בהיקף של כול הבית , כך בעצם אנחנו מוודאים שבכול נקודה בבית יש חומר הדברה אשר ישמיד  תיקנים ביעילות.

קרא אדות הדברת תיקן גרמני
מתקשרים וחיים ללא חרקים - 054-6651001
אנו משתמשים בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה מהמתקדמים ביותר