חרקים בכל פינה? למזמינים דרך האתר 10% הנחה ממחירון החברה
מזיקים
 
ארץ ישראל החמימה ושטופת השמש הינה מקום נעים לחיות ולהתפתח בו, מלבד בני האדם אשר נהנים מיתרונות אלו של ארצנו החמימה ישנם גם בעלי חיים חרקים ומגוון רב של מזיקים אשר נהנים מאקלים זה .
במאמר זה נתמקד במספר מזיקים הנפוצים בארצנו ומהווים מטרד לבני האדם לרכושו ולגידוליו .
בראש רשימת המזיקים נמצאים התיקנים ובלשון העם הג'וקים, הג'וקים הנפוצים בארצנו הינם התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני,
התיקן האמריקאי : גדל ומתפתח באזורים לחים וחשוכים, לרוב נימצא אותו בבורות הביוב ובסביבת מגורי האדם אשר מבטיח לתיקן אספקת מזון רצופה, מזיקים אלו חיים כשנה אחת ונקבת התיקן האמריקאי תטיל כ- 100-150 ביצים בתוך תיק הביצים בכול מהלך חייה, מזיקים אלו מהווים מטרד לבני האדם ואנו פשוט נגעלים מצורתם ומתייחסים אליהם כ "אויב העם", הדברה פשוטה יחסית פותרת את בעיית התיקן האמריקאי למשך תקופה ממושכת, מזיקים אלו קלים להדברה באופן יחסי .
התיקן הגרמני : גדל ומתפתח באזורים יבשים וחמים ולרוב ניתן למצוא מזיקים אלו בצירי הדלתות, בתוך המיקרוגל, במנועי מקררים, תנורים וכול כלי המייצר חום .
התיקן הגרמני חי במשך כ- 8 חודשים, נקבת התיקן הגרמני תטיל עשרות ביצים במהלך ימי חייה, מזיקים אלו עלולים להוות מטרד קשה ביותר בתוך הבית ובמטבחים של מסעדות וחדרי אוכל, מאחר והדברת התיקן הגרמני מחייבת מקצועיות וידע נרחב על צורת החיים ומקומות המסתור של מזיקים אלו, הדברה פשוטה לרוב לא תעזור לקטילת מזיקים אלו, כאן חובה להשתמש בשיטת הפיתיון המורעל ובכך לגרום להשמדת הקן כולו .
מזיקים נוספים נפוצים מאוד הינם הנמלים, על אף שאין הן מעבירי מחלות ולרוב אינן גורמות לנזק אנו נדרשים להרחיקן מהבית מאחר והן חודרות לכול מקום ואוספות כול גרגר מזון טועה.
בישראל קיימים מספר של כמה מאות מזיקים מזנים שונים של נמלים אשר ממוקמים ברובן בקנים בתוך האדמה, נקבת הנמלה מזדווגת עם מספר זכרים ואוגרת בתוכה תאי זרע למשך שנים וכך יכולה להתקיים ללא נוכחות זכר.
מזיקים אלו ניתנים להדברה בתוך הבית ובחצר על ידי שימוש בחומרי הדברה מיקרוקפסולריים אשר משתחררים באיטיות בתוך קן הנמלים עצמו .
מזיקים נוספים אשר גורמים לנו לסבל רב ועלולים גם כן לגרום למחלות הינם הפרעושים : מזיקים אלו יודעים לנתר בעזרת רגליים אחוריות חזקות עד לגובה של כ-1 מטר לכן במרבית המקרים אנו נעקצים ברגליים עד לגובה המותן, הסכנה הקיימת לאדם היינה עקיצת הפרעוש והיא עלולה לגרום למחלות.
נקבות הפרעוש מחפשות מנות דם או פונדקאי שעליו יטילו את הביצים ושם יתפתח הזחל של הפרעוש עד להיותו פרעוש בוגר ומטריד.
מזיקים אלו יש להדביר בחומר הדברה מיוחד הכולל בתוכו IGR חומר זה נקרא - מחקה הורמון נעורים ובעצם הוא פועל על הזחלים של הפרעוש ולא נותן להם להתפתח לבוגרים.
 במאמר זה סקרנו על קצה המזלג מספר מצומצם של מזיקים אשר בני האדם מעדיפים לא לראותם בסביבתם, אם גם לכם יש בעיה עם מזיקים אלו חייגו עכשיו ונדאג לפתור לכם את בעיית המזיקים ביעילות אחריות ואמינות. 

כדאי לא להיתקל יותר במזיקים בבית התקשרו כבר עכשיו לחברת AM הדברה ואנחנו מייד אצלכם .
מזיקים
אנו משתמשים בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה מהמתקדמים ביותר